Sprężarki śrubowe - sprzedaż, serwis, naprawa. Dostawa sprężonego powietrza. A A A
Marani PL Marani EN Marani DE Marani RU

Pneumatyka, zawory pneumatyczne

W ofercie Marani Sp. z o. o. znajdują się własnej produkcji siłowniki, zawory oraz elementy pneumatyki. Zajmujemy się również projektowaniem układów i systemów pneumatycznych, a także bierzemy udział w procesach automatyzacji procesów przemysłowych (więcej w katalogu produktów).

Nasza oferta oparta jest przede wszystkim na działalności produkcyjnej i projektowej Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Elementów i Układów Pneumatyki w Kielcach. Jego głównym zadaniem już od 1968 roku jest budowa polskiej pneumatyki. W szerokim asortymencie znajdują się zawory pneumatyczne, przekaźniki i elementy mocujące, jednak specjalnością Ośrodka w Kielcach jest projektowanie i wykonawstwo elementów oraz zespołów specjalnych, które znajdują swoje zastosowanie w jednostkowych urządzeniach technicznych, a także w niestandardowych warunkach użytkowania.

W Ośrodku powstają również zdwojone rozdzielacze do sterowania pms z napędem mechanicznym, bezprzewodowe dla górnictwa, bloków zaworowych, a także dla armatek powietrznych, czyli pulsatorów służących do usuwania nawisów czy narostów materiałów sypkich. To również jednostki napędowe do rozłączników napowietrznych sieci elektroenergetycznych czy zaworów rozdzielających, które są sterowane elektromagnetycznie z kontrolą położenia.